Nasza kadra

Angielski

Andrew Paul III

właściciel szkoły, lektor języka angielskiego

Andrew jest rodowitym Amerykaninem pochodzącym z przedmieść Nowego Jorku na Long Island. Obecnie mieszka w Bytomiu wraz ze swoją żoną, synkiem i córką. Od ponad 15-stu lat naucza języka angielskiego. Ma doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Specjalizuje się w coachingu językowym dla firm i osób indywidualnych. Oprócz posiadania kwalifikacji lektora do nauki języka angielskiego, ma on także tytuł licencjata w polityce międzynarodowej z fakultetem z języka niemieckiego uzyskanego na Uniwersytecie w Pensylwanii oraz tytuł magistra muzeologii na Reinwardt Academie, Amsterdamse Hoogeschool voor de Kunsten w Amsterdamie gdzie jego specjalnością było dziedzictwo kulturowe Niemiec, Polski oraz Litwy.

DanutaPaul

Danuta Strenzniok

dyrektor ds. szkoleń, lektorka angielskiego

Od dzieciństwa zakochana w języku angielskim. Swoją przygodę z językiem rozpoczęła w szkole podstawowej. Prawdziwa pasja do języka rozwinęła się, gdy zaczęła pracować w The American Academy of English w nowo otwartym oddziale w Bytomiu, najpierw jako administrator biurowy, a później dyrektor oddziału. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach o specjalności: międzynarodowe stosunki ekonomiczne i problemy globalne. Zrobiła drugą specjalizację w nauczaniu języka angielskiego zdając międzynarodowe egzaminy TOEFL i TOEIC. Cały czas kontynuuje swą pasję zarządzając szkołą i ucząc języka angielskiego. Całkowicie poświęciła się rozwojowi szkoły i ma nadzieję na dalsze, wspólne z całym zespołem, sukcesy.

Amanda Jackson-Piernik

Amanda jest Amerykanką z Saint Louis mieszkającą od ponad dziesięciu lat w Polsce ze swoim mężem i małym synkiem. Nauczanie angielskiego to jej pasja, poparta długoletnim doświadczeniem oraz wykształceniem – posiada magistra edukacji Framingham University.

Kayla Hall

Kayla – Amerykanka z Kalifornii. Choć jej przygoda z nauczaniem angielskiego zaczęła się niedawno, od razu podbiła serca swoich kursantów. Miła, otwarta i zawsze uśmiechnięta, zafascynowana Polską i jej kulturą.

Izabela Mrozek

Od kilkunastu lat związana ze Światem Języków jako lektor języka angielskiego i metodyk. Specjalizuje się w kursach maturalnych, jest egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. Od 16-tu lat jest nauczycielem języka angielskiego i koordynatorem projektów unijnych w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie. W życiu prywatnym i zawodowych – burza energii, uśmiechu i optymizmu! Cieszymy się, że jesteś z nami!

Justyna Gacek

Lektorka języka angielskiego z pasją! Uwielbia uczyć dzieci, dlatego też jest opiekunem metodycznym lektorów uczących metodą Teddy Eddie w Świecie Języków. Jest też aktorką i piewcą mowy śląskiej. Swoją pasję do aktorstwa świetnie wykorzystuje w swojej pracy jako lektorka. Świetnie sobie radzi ze wszystkimi grupami wiekowymi od 2-latków do 100-latków! Jesteśmy dumni, że mamy ją w swoim zespole.

Niemiecki

Birgit Wesołowski-Schwingenschlögel

Native speakerka z Austrii. Od ponad 10-ciu lat mieszka w Polsce z mężem i dziećmi. Uwielbia uczyć niemieckiego, a miłością do tego języka zaraża swoich uczniów. Prawdziwa profesjonalistka.

Małgorzata Nagolska

Małgorzata Nagolska

Gosia jest nauczycielem niemieckiego i tłumaczem z wieloletnim stażem. Ukończyła germanistykę na wydziale filologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest egzaminatorem maturalnym i zasiada w państwowych komisjach egzaminacyjnych. Na co dzień uczy języka niemieckiego w szkole średniej oraz prowadzi kursy językowe o różnym stopniu zaawansowania: od podstawowego po zaawansowany w Świecie Języków.

Rosyjski

Gayane Markaryants

Gaja jest native speaker’em języka rosyjskiego. Urodziła się w Kaliningradzie, tam też skończyła Pedagogikę i Psychologię. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach (młodzieżowych, edukacyjnych, biznesowych i kulturalnych), dzięki czemu nabyła doświadczenie we współpracy z różnymi grupami etnicznymi i wiekowymi, co pozwala jej skutecznie nauczać zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież. Kocha swój język ojczysty i serdecznie zaprasza na lekcje języka rosyjskiego!

Włoski

Marta Król

Marta Król

Od urodzenia związana z Bytomiem. Już jako nastolatka odkrywa piękno języka włoskiego, co skłania ją w przyszłości do rozpoczęcia studiów na tym kierunku. Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Gliwicach oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale Italianistyki. Języka włoskiego uczy od 10 lat. Uczenie sprawia jej wiele radości i satysfakcji, a w owym procesie stara się przekazać wiele ciekawostek z kultury Włoch. Na zajęciach wykorzystuje zróżnicowane materiały, by ułatwić każdemu rozwijanie wszystkich umiejętności językowych. Największą rolę odgrywa jednak wzajemne komunikowanie się.

Francuski

Joanna Trocer-Kurowska

Joanna Trocer-Kurowska

Absolwentka Filologii romańskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie: Dydaktyka przedsiębiorczości. Już w trakcie studiów i po ich ukończeniu pracowała jako nauczyciel i lektor języka francuskiego, ucząc zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorosłych. Swoją przygodę z językiem rozpoczęła w szkole podstawowej, ale miłość do francuskiego tak naprawdę narodziła się w okresie licealnym, podczas pierwszej podróży do Francji. Naucza tego pięknego języka od 20-tu lat w kilku szkołach średnich na terenie Bytomia i oczywiście w Świecie Języków.

Hiszpański

Jadwiga Sobczak

Jadwiga Sobczak

Jadzia jest lektorem języka hiszpańskiego i francuskiego z doświadczeniem w pracy z wszystkimi grupami wiekowymi. Ukończyła kierunek Filologia Romańska, subspecjalizacja- język hiszpański na Uniwersytecie Śląskim. Od 2002 roku współpracuje ze Światem Języków. Na jej zajęciach panuje miła atmosfera, która wpływa pozytywnie na postępy w przyswajaniu nowego języka, a także w swobodniejszym jego używaniu. Jej byli studenci często w późniejszym czasie informują nas o przydatności wspólnych lekcji w karierze zawodowej, naukowej, bądź prywatnej.

Gemma Fernández González

Niedawno dołączyła do naszego grona native speaker’ka z Hiszpanii, Gemma Fernández González . Posłuchajcie jak opowiada dlaczego mieszka w Bytomiu, w Polsce i dlaczego lubi uczyć swojego ojczystego języka, co jest jej pasją.